Ogłoszenia
parafiakalna.pl

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          15 lipca 2018

„Wiel­ka świętość po­lega na wy­pełnianiu małych obowiązków”        

Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy  z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

Dzisiaj w niedzielę przed kościołem możemy wspomóc budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie. Za każdy dar składamy Bóg zapłać !

Święcenie samochodów odbędzie się  w niedzielę 29 lipca, po każdej Mszy św. Każdy kierujący otrzyma różaniec poświęcony w Medjugorje

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” :   Do ostatniej kropli krwi

 • o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa
 • o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia
 • co drugi piętnastolatek w Europie przyznaje, że pił alkohol w czasie ostatnich 30 dni. Czy istnieje rozwiązanie tego zatrważającego problemu?

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   22 lipca 2018

                     „Dzieci są skrzydłami dorosłych”

 1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
 2. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Błogosławieństwo pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Każdy kierujący otrzyma różaniec poświęcony w miejscu objawień Maryi w Medjugorje, a składane ofiary przeznaczone są na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.
 3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
 4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy radosnych i spokojnych dni.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
 • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów.
 • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, aby nasza wiara stawała się jeszcze bardziej dojrzała

                Niech radość świętowania obejmie pozostałe dni tygodnia,

a Bóg pełen miłości niech ma każdego z nas w Swojej opiece !

                Wszystkim parafianom oraz gościom życzę dużo słońca, a Pan niech

pobłogosławi nasze urlopy oraz wynagrodzi każde czynione dobro!

         Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej!

     Nawiedzając kościół - pamiętaj o godnym ubraniu!

 

W każdej Parafii znajdują się pary dla których seksualność, która w małżeństwie jest przecież uświęcona przez Boga - stanowi problem, a rozmowy o niej niestety częściej są przemilczane niż prowadzą do pełniejszego zbliżenia się do siebie nawzajem a przez co i również do Boga. Te linki do filmów pomogą nam wiele zrozumieć o raz inaczej popatrzeć na siebie.