Ogłoszenia
parafiakalna.pl
XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             23 września 2018

„Spróbuj budować na tym, co w tobie jest z Boga”       (Stefan Kardynał Wyszyński)                                                                                                                               

Kto z nas jest większy, kto ważniejszy? A co powiedział Chrystus: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. To jedna z tych ważnych odpowiedzi, którą daje się życiem, codziennymi wyborami.

Dzisiaj 23 września patronuje nam św. ojciec Pio (1887-1968), kapucyn, jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, spędzał długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i trwała ona długie godziny.

We wtorek, zapraszam  na Mszę św. ku czci św. Antoniego  w intencji  Jego Czcicieli o opiekę i spełnienie wszystkich próśb do Niego zanoszonych. Intencje odczytywane podczas nabożeństwa przed relikwiami św. Antoniego składamy do skrzynki  z napisem ”prośby do św. Antoniego”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wtorek, 25 września – błogosławiony Władysław z Gielniowa, zakonnik bernardyński, odznaczający się szczególnym nabożeństwem do Męki Pańskiej, autor pieśni religijnych;
  • w czwartek, 27 września – święty Wincenty á Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
  • w piątek, 28 września – święty Wacław, patron Czech, książę czeski, który w X wieku zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina;
  • w sobotę, 29 września – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.
Dzieci i młodzież zapraszam w piątek na Mszę św. szkolną o godz. 18.00, a po Mszy św. na spotkanie zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Proszę o obecność ze względu na ważność spotkania.

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” :  Modlitwa za kapłanów

  • dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz obrazek z modlitwą za księży
  • o peregrynacji relikwii Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus po Afryce
•  w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania?

Czytajmy prasę katolicką, aby nasza wiara stawała się jeszcze bardziej dojrzała !

               Niech radość świętowania obejmie pozostałe dni tygodnia,

a Bóg pełen miłości niech ma każdego z nas w Swojej opiece !

 

W każdej Parafii znajdują się pary dla których seksualność, która w małżeństwie jest przecież uświęcona przez Boga - stanowi problem, a rozmowy o niej niestety częściej są przemilczane niż prowadzą do pełniejszego zbliżenia się do siebie nawzajem a przez co i również do Boga. Te linki do filmów pomogą nam wiele zrozumieć o raz inaczej popatrzeć na siebie.