Dla pielgrzymów
parafiakalna.pl

Pielgrzymka na Białoruś i Litwę

Piątek, 19.07.2019 r   
Godz. 7.00 – wyjazd z Kalnej. Przyjazd do Białegostoku, spacer wokół Pałacu oraz po ogrodach Parku Branickich zwanym „Wersalem Północy”, zwiedzanie m.in.: Katedralny Kościół Farny pw. WNMP - Msza św. Rynek Kościuszki z zabytkowym ratuszem i pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Sobota, 20.07.2019 r    
Godz. 7.00 - śniadanie i wyjazd w stronę granicy z Białorusią. Zwiedzanie Grodna m.in.: plac im. Stefana Batorego, Starego Zamku, Synagoga Chóralna oraz Muzeum, Grób i Pomnik Elizy Orzeszkowej. Następnie Kościół Farny oraz Klasztor Św. Brygidy - Msza św. Przejazd do Bohatyrowicz na grób Jana i Cecylii z powieści E. Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Przejazd do Starych Wasiliszek, gdzie urodził się Czesław Niemen. Zakwaterowanie w hotelu w
Lidzie, kolacja i nocleg.
Niedziela, 21.07.2019 r   
Godz. 7.00 - śniadanie, krótki spacer po Lidzie – Zamek Księcia Giedymina. Przejazd do Nowogródka, pierwszej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, zwiedzanie m.in.: Kościół  Michała Arch.- Msza św. Góra Zamkowa, Kopiec Mickiewicza, Kościół Farny – miejsce chrztu Adama Mickiewicza oraz wizyta w Domu Wieszcza. Przejazd do Zaosia, miejsce urodzenia A. Mickiewicza, zwiedzanie zabytkowego dworku rodziny Mickiewiczów. Wizyta nad brzegiem znanego z ballad Jeziora Świteź. Powrót do hotelu w Lidzie, kolacja i nocleg.
Poniedziałek, 22.07.2019 r    
Godz. 7.00 - śniadanie, przejazd do Mińska – stolicy Białorusi. Zwiedzanie miasta m.in.:Trojeckie Przedmieście, Wyspa Łez, Katedra Prawosławna z cudownym obrazem Matki Boskiej Mińskiej, Plac Wolności z Ratuszem, Plac Październikowy z Pałacem Republikioraz Domem Kultury Związków Zawodowych, Prospekt Niezależności, Kościół Św.
Szymona i Heleny - Msza św. oraz Parlament. Powrót do hotelu w Lidzie, kolacja i nocleg.
Wtorek, 23.07.2019 r    
Godz. 7.00 - śniadanie, przejazd na Litwę do Wilna.  Zwiedzanie starówki wileńskiej, która należy do największych w Europie. Ostra Brama - Msza św., kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy. Cerkiew św. Ducha-miejsce pielgrzymek prawosławnych do grobu 3 męczenników: Jana, Eustachego, Antoniego. Zwiedzanie kościoła św. Kazimierza, gdzie posługę pełnił św. Andrzej Bobola. Spacer śladami Mickiewicza, Kraszewskiego, Słowackiego, Moniuszki. Plac ratuszowy. Plac Piątnicki. Zakątek gotycki: kościół św. Anny, bernardyński, św. Michała. Uniwersytet wileński. Kościół św. Ducha z obrazem Jezusa Miłosiernego. Archikatedra wileńska z piękną kaplicą św. Kazimierza. Wyjazd na Górę trzykrzyską- spojrzenie na panoramę starówki wileńskiej. Obiadokolacja i nocleg  w Wilnie.  
Środa, 24.07.2019 r   
Godz. 7.00 - śniadanie, dalsze zwiedzanie miasta. Msza św. w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Cmentarz na Rossie nazywany „Wileńskimi Powązkami”  z kwaterą wojskową i grobem matki Józefa Piłsudskiego. Kościół św. św. Piotra i Pawła. Przejazd do Trok. Spacer po dziedzińcu Zamku Wielkich Książąt Litewskich na Jeziorze Galve, rejs po jeziorze. Następnie degustacja karaimskich Kibinów. Czas wolny. Przejazd do restauracji regionalnej na kolację. Degustacja miejscowego jadła i napitków. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie
Czwartek, 25.07.2019 r   
Godz. 7.00 - śniadanie, przejazd do Kowna. Zwiedzanie m.in.: Stare Miasto, Katedra Św. Piotra i Pawła, ruiny Zamku, spacer nad Wilią i Niemnem, Kościół Św. Trójcy - Msza św.Następnie przejazd do Kiejdan - byłej siedziby rodowej Radziwiłłów. Zwiedzanie malowniczej starówki miasta.  Obiadokolacja i nocleg w Wilnie  
Piątek, 26.07.2019 r   
Godz. 7.00 - śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd do Świętej Lipki. Miejscowości gdzie mieści się sławne Sanktuarium Maryjne, udział w mini koncercie organowym. Przejazd do Gietrzwałdu. Msza św. w Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. Zakwaterowanie w pensjonacie w Gietrzwałdzie. Obiadokolacja i nocleg.
Sobota, 27.07.2019 r     
Godz. 7.00 - śniadanie, Msza św. w sanktuarium. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Niepokalanowa – Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe.  Przyjazd do Kalnej -  wieczorem.
Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
 
Cena pielgrzymki 1880 zł zawiera:               
■ przejazd luksusowym autokarem  
■ 8 noclegów    
■ 8 śniadań  oraz 7 obiadokolacji,                                                                                                                                                   
■ 1 obiadokolacja w restauracji regionalnej w Wilnie,
■ opieka pilota                                                                                                                             
■ opłaty przewodnickie
■ ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż  
                                                      
cena nie zawiera kosztu wizy białoruskiej - 120zł.
               
Spotkanie przed wyjazdem połączone z oddaniem paszportów ora wypełnionych wniosków na wizę odbędzie się w Kalnej w niedzielę 9 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00  
Podstawowe dokumenty niezbędne do otrzymania wizy białoruskiej to:
• paszport (ważny min. 3 miesiące od daty zakończenia wizy, posiadający 2 puste strony)
• aktualna fotografia paszportowa
 
Po przesłaniu danych (nazwisko, imię, pesel, adres, nr. tel. nr paszportu) oraz 1 tys. zł. zaliczki, odeślę wniosek na wizę już częściowo wypełniony oraz mój już całkowicie wypełniony wniosek, jako wzór. Wszystkim błogosławi ks. Kazimierz Hanzlik


Zakończyła się nasza wspaniała wyprawa do Ojczyzny Jezusa. Niech Bóg wynagrodzi miłość, która kształtowała każdy dzień tej 117 osobowej grupy pielgrzymów. Zapraszam na spotkanie w sobotę 15 grudnia o godz, 17.00, gdzie po Mszy św. odbędzie się spotkanie przy stole. Wszystkim błogosławi wdzięczny za wszystko, ks. Kazimierz

Księże Kazimierzu, przesyłamy gorące, nasze podziękowania za bezmiar doznań duchowych, których doświadczyliśmy na Pielgrzymce do Ojczyzny Jezusa. Te 7 dni wzmocniło w nas wiarę, spojrzenie na Zbawienie Jezusa Chrystusa i na naszą przyszłość z nastawieniem na czynienie dobra w naszej Rodzinie, wśród znajomych i przyjaciół.
Już jesteśmy  sercem i myślami przy następnym spotkaniu 15 grudnia w Kalnej. Pozdrawiają Teresa i Kazimierz Czapiewscy, Rzecko/ Zachodniopomorskie.

Dziękujemy za otwarcie PIĄTEJ EWANGELII w naszym życiu, za trud włożony w organizację i za wszystkich. których Bóg postawił na naszej drodze.  Anna i Stanisław M.

Zakończyła się nasza 17- dniowa pielgrzymka do Wietnamu, Kambodży i Tajlandii. Odwiedziliśmy wiele sanktuariów, kościołów i katedr, pozostawiając po sobie dobro i miłosierdzie. Zostaliśmy zapisani w Sanktuarium w La Vang jako najliczniejsza w historii 100 osobowa pielgrzymka spoza Wietnamu.  Bogu dziękujemy, że nas chronił i prowadził po tych egzotycznych ziemiach. Niech te zakończone już rekolekcje w drodze wydadzą obfite owoce w dalszym naszym życiu. Na ten rozwój ducha błogosławi ks. Kazimierz. 

Oto niektóre listy uczestników:

Te kilkanaście dni, które mogliśmy spędzić na tej cudownej pielgrzymce, było najpiękniejszymi tej zimy. To, co Ksiądz dla nas przygotował, na ten czas pobytu, tam na dalekim Wschodzie, było niezapomnianym dla nas wrażeniem, to wszystko było cudowne i wspaniałe. Z pewnością nie zapomnimy tych chwil, które mogliśmy wspólnie spędzić, pomimo trudu i potu, który niejednokrotnie zalewał oczy, warto było tam być. Msze święte, w których można było uczestniczyć codziennie, komunia święta przeżywana codziennie, piękne kazania zapadające głęboko w serce, modlitwy w autokarze – tego nie doznajemy codziennie w tym skomercjalizowanym świecie, a tak przecież ważne i potrzebne. Te cuda natury i wytwór człowieka znaczony ręką Boga mogliśmy naocznie zobaczyć i podziwiać. Właśnie za to chcemy Księże Kazimierzu podziękować i za to również, że mogliśmy tam być, zobaczyć jak ludzie żyją tam na Wschodzie, ich trud, walkę o przetrwanie, pracujące dzieci (nigdy nie zapomnę widoku chłopca ciągnącego linę statku, która przejechała mu po ręce, jego bezgłośny płacz i łzy spływające po twarzy i ten jego niemy ból – tego się nie zapomina). Czasami ciężko było na to patrzeć ale to była rzeczywistość. To co przeżyliśmy na tej pielgrzymce pozostanie na zawsze z nami.

Serdecznie dziękuję za wspólne pielgrzymowanie i rekolekcje w drodze. To był piękny błogosławiony, choć intensywny czas.
Zawsze zastanawia mnie pojemność,, gęstość dni spędzanych na wyjeździe, co przyrównuję do ciężaru właściwego różnych substancji.
Dni domowe płyną zwyczajnie, spokojnie przy codziennych czynnościach, czasem przeciekają przez palce...
A pielgrzymka pełna jest wrażeń, odwiedzamy tyle miejsc, korzystamy z różnych środków lokomocji, przemierzamy kilometry, również pieszo /podobno nawet 15 km dziennie?/, poznajemy nowych ludzi. I siebie - w różnych sytuacjach.
Bogu dziękuję za ten czas, za zdrowie, kondycję. Za nastrój modlitewny, skupienie na mszy świętej, przeżywanie komunii świętej, które - muszę się przyznać -omijają mnie w rutynowym uczestnictwie w nabożeństwach w kraju.
Zrobiłam ponad 1000 zdjęć,, trzeba je zweryfikować, bo trudno pokazać je najbliższym i koleżankom w takiej ilości. Łącze pozdrowienia…

Serdeczne dzięki za wspaniałą organizację, prowadzenie, atmosferę i Ducha Ewangelizacyjnego, który spowodował, że wszystko wyszło jak powinno. Będę na bieżąco śledził stronę internetową i duchem pozostaję z Wami. Jestem chętny na przyszłoroczny wyjazd na Wyspy Wielkanocne – proszę o mnie pamiętać. Jeszcze raz serdeczne dzięki i pozdrawiam – Szczęść Boże.

Zakończyła się nasza 14-dniowa pielgrzymka na Półwysep Bałkański śladami św. Matki Teresy. Te szczególne rekolekcje w drodze zakończyliśmy u naszej Matki w Medjugorje uczestnicząc w adoracjach oraz Drodze Krzyżowej na Kriżevac rozpoczętej od godz. 4.00 rano. Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim uczestnikom tej wyprawy, którzy przez ogromną wiarę i okazywane dobro byli wszędzie prawdziwymi świadkami Chrystusa. Za wszystko dziękuje i błogosławi ks. Kazimierz

Chcę serdecznie podziękować za wspólne pielgrzymowanie.

Był to czas dla "oka i ducha". Byliśmy z Panem Bogiem  w kościołach katolickich, cerkwiach i monastyrach, Modliliśmy się w autobusie, na statku, w hotelu i podczas plażowania. Wzruszający był czas mszy świętej nad brzegiem morza. Głębokie przeżycia w Medziugorie - różaniec w pełnym słońcu w drodze na Górę Objawień i Droga Krzyżowa o świcie, udział w wieczornych adoracjach.
Muszę usystematyzować - korzystając ze zdjęć - odwiedzone kraje i miejscowości, które tak ciekawie prezentowała P.Agnieszka,, osoba o wysokiej kulturze osobistej.  Ekstremalność niektórych dróg przyprawiała o bicie serca, ale widoki były wspaniałe, pstrykaliśmy zdjęcia na lewo i na prawo. Nie umiem wskazać  miejsca, czy zdarzenia, które najbardziej zapadło mi w pamięć - wszystko warte było odwiedzenia i przeżycia.
 
Będziemy czekać na kolejne pielgrzymki, najchętniej - ze względu na wiek - niezbyt odległe.
 
Z Panem Bogiem
Jaśka Dyrcz-Rzycka

Zobacz filmy:

Filipiny, małpki i Wzgórza Czekoladowe 

https://youtu.be/WSMZy3q2dRU

Filipiny, Wyspa Bohol cz.1

https://youtu.be/00EjryyixqQ

Ojczyzna Jezusa 2018

https://youtu.be/wvADxEhm2kI

Osaka

https://youtu.be/FmCsTaE6IOQ

Nara - świątynia Todai

https://youtu.be/48a9CLLSTGY

Świątynia Fushimi Inari

https://youtu.be/uUzFS9BoGnQ

Wyspa Miyajima w Japonii

https://youtu.be/XdBlioNtopQ

Kioto

https://youtu.be/WB0V3HsPSK8

Ciekawostki z Japonii

https://youtu.be/w-C5vIFgYbU

Góra Fudżi

https://youtu.be/Wl7uGbxNxZY

Shinkansen i Hiroszima

https://youtu.be/fr1et9Hy8Xk

Osaka - hotel Capsuła

https://youtu.be/Le-7vydc0oc

Japonia - Zamek Białej Czapli

https://youtu.be/QijhnkCDbYw

Japonia -Tokio

https://youtu.be/gGNUAKwlgcA

Cypr - Nikozja i Famagusta

https://youtu.be/S6RMv6386Ic

Cypr -  miejsce świętych

https://youtu.be/cn_Sk6V-kwQ

Płyniemy na " Niebiańską plażę"

https://youtu.be/zFOFnGNsp7A

Wyspy Phuket i Jamesa Bonda 

https://youtu.be/jQFFThsfQUA

Pociąg na wyspę Phuket

https://youtu.be/qDvWRcNri5k

Spotkanie z tygrysem

https://youtu.be/sIpxgS8M2lo

Tajlandia - okolice Bangkoku 

https://youtu.be/PTxGwxui-2I

Tajlandia - Bangkok  

https://youtu.be/5I7Zosw_iSI

Angkor- Kambodża

https://youtu.be/8uwJ6J52m50

Kambodża - wioski na wodzie

https://youtu.be/_EXIfEnLpls

Odwiedzamy Wietnam  Hanoi

https://youtu.be/xNt2cqN1XkE

Hue i okolice

https://youtu.be/tKhwoAMav9U

Zatoka Ha Long w Wietnamie

https://youtu.be/lDEuwzDDaxg

Sanktuarium w La Vang

https://youtu.be/gn1zLBgwtQQ

Orkiestra Dęta gra w Kalnej

https://youtu.be/L834oEqZdfo

Spotkanie z Panią Premier

https://youtu.be/hsmqbjQyAeg

Lizbona jakiej nie znasz

https://youtu.be/osB6vvBJw7k

Sintra i Santa Cruz

https://youtu.be/fTI96T-MohM

Kalna na Cabo da Roca

https://youtu.be/t8tJj3qNo1k 

Fatima w 100 lecie objawień

https://youtu.be/4cnqCSd5pWM

Madera jej piękno i tajemnice

https://youtu.be/gQabluC3A90

Aborygeni i Wielka Rafa Australii

https://youtu.be/B0aril81S_I

Uluru - Święta Góra Aborygenów

https://youtu.be/7TdB26Quz1s

Ziemia Święta 2015

https://youtu.be/2Hgvlv2ILMY

Odnowienie Ślubów Lwowskich w Kalnej

https://www.youtube.com/watch?v=BxQwyW02Lqc&feature=youtu.be 

http://www.siemysli.info.ke/wielkopostne-pielgrzymowanie-pioropuszem-kilofkiem-rece-a-nadzieja-sercu/

 Sejm Śląski Królestwa Polskiego w Kalnej

https://youtu.be/i-83z09VuHg

Nowa Zelandia - Wyspa Północna

https://youtu.be/VRayhV17Fa0

Nowa Zelandia - Wyspa  Południowa   

https://youtu.be/qaiJn-3jpo0

,,Europo, nie możesz żyć bez Boga”

https://youtu.be/XrwMwChRQcU

Dziękczynienie za Akt Przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana

https://youtu.be/g03uv1tPLNk

Skandynawia

https://youtu.be/WaPL0Ymmtl8

PKRD

https://youtu.be/lYZU1pcW8tA

Grenlandia

https://youtu.be/KeNYVEG_XXs

Fatima

https://youtu.be/VQ3lrLYk9NY

Dzieci od Boga

https://youtu.be/T6Ubhq8ADnU

Grecja i Turcja

https://youtu.be/5QgjD54G32Y

Być blisko nieba

https://youtu.be/647W8LPW5Eo

Chwile napięcia w Armenii

https://youtu.be/SaG64Ggc2No

Boże Narodzenie w Kalnej

https://youtu.be/ysyZWyPThMQ

Jordania i Izrael

https://youtu.be/t6Nqwd5vZ-Y

Peru - tajemnice przyrody

https://youtu.be/7XZIMG40nGs

Ciekawostki z Armenii

https://youtu.be/5_KPeuNRZ1g

Ciekawostki z Gruzji

https://youtu.be/4q2oyOLq0ws

Dziki Zachód - USA i Kanada

https://youtu.be/rCpIXMm1Du4

Montreal

https://youtu.be/fSb_Nwcrdm0

Syberia w Kalnej

https://youtu.be/MZa_ImnmN5U

Wielki Post – konferencje

https://youtu.be/bs18hksRGGY

Białe noce

https://youtu.be/NDCuttEME4A

Kuba - jej piękno i tajemnice

https://youtu.be/2Un5C9SCTd0

Wiedeń i Mariazell

https://youtu.be/rFqY40567-4

Ojczyzna Jezusa

https://youtu.be/ft5n72sbvZ8

Świat Jezusa

https://youtu.be/KSOGZOg4O4c

Zwiedzamy Alaskę

https://youtu.be/E11UAzyjzSU

Sanktuaria Europy

https://youtu.be/ADpO3PJ6w1I

Vancouver i Wiktoria

https://youtu.be/hpRmG6yLgDQ

Chrystus Król w Kalnej

https://youtu.be/rSkovvXcMfI

Szokująca Azja 

https://youtu.be/5KoR1lkObzo

Św. J. P. II i piękno Italii

https://youtu.be/8-5Te96TaPg

Prof. Jerzy Robert  Nowak w Kalnej

https://youtu.be/KLBRj8Bn518

Gang w Ziemi Świętej

https://youtu.be/_fexxp4A5oE

Zwiedzamy Seattle i Takomę

https://youtu.be/ypKrhrYEq1E

Jerozolima - miasto trzech religii

https://youtu.be/vm3j1Rk9deA

Korynt

https://youtu.be/muEqKJ9FOcE

Jerozolima nocą

https://youtu.be/oikI62vQI3I

Walka o zwycięstwo

https://youtu.be/TYkM6-6KVGs

Magurzanie w Kalnej

https://youtu.be/Kk9awI4LfGU

Katar - bogactwo i urok

https://youtu.be/TbByFhIFiG0

Emiraty cz. II

https://youtu.be/-YwOm7fjycE

Emiraty cz.I

https://youtu.be/0eUkNC-M_9w

Oman - wiara i egzotyka

https://youtu.be/v40YprwG1rA

Ciekawostki z Gruzji

https://youtu.be/4q2oyOLq0ws

Odkrywamy Hongkong 

https://youtu.be/l7rWhJ2_Aa8

 Apokalipsa w 2017 roku? 

https://www.youtube.com/watch?v=AiCGqR1Ut-o

Tybet inny niż dzisiaj

https://youtu.be/9O6Gkzbboao

 Chiny 2000

https://youtu.be/rkBCP0HuTM8

Parafia Świętego Antoniego
43-376 Kalna
ul. Kościelna 195
tel. 33 8176 176
kom. 502 687 866
kalna@katolik.bielsko.pl

Nr rachunku :
77813100050017152420000010
REGON : 072732922
NIP : 937-23-47-242

Proboszcz :
Ks. kan. Kazimierz Hanzlik