Dla pielgrzymów
parafiakalna.pl
(Pani Ewie Piekiełko, która organizuje wyjazd z Czańca zwolniły się 2 miejsca w terminie: 17.10. - 24.10. 2018 r. Plan i cena są identyczne z tym poniżej.  Można dzwonić - tel. 698920564)  

Pielgrzymka do Ziemi świętej  19-26.10.2018 r

Dzień 1.   PIĄTEK, 19.10.2018                                         

I autokar - godz. 6.30 - wyjazd z  Kalnej, 6.45 - Bielsko -Biała (stacja paliw LOTOS obok salonu mazdy), 7.00 - Pszczyna, 500 m od skrzyżowania na trasie oświęcimskiej przy kościele Miłosierdzia Bożego. Później jedziemy przez Oświęcim do Krakowa.
II autokar - godz. 6.50 godz. Czaniec na parkingu naprzeciw kościoła,  7.15 – Andrychów, hala sportowa i o godz.  11.25  bezpośredni lot z Balic do Tel Awiwu. Proszę o informację, które osoby będą wsiadały w Bielsku Białej oraz Pszczynie.
Przylot na lotnisko Ben Guriona. Przejazd do Jaffy.  Założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, Jafet.  Port Jaffa znany jest jako miejsce, z którego wypłynął w morze Jonasz.  Także w Jaffie święty Piotr wskrzesił dziewczynę o imieniuTabita, następnie zatrzymał się w domu garbarza Szymona, gdzie podczas modlitwy miał widzenie. Po tym widzeniu nabrał przekonania, że także nie–Żydzi mogą  należeć do Kościoła. Dla chrześcijan najważniejsze miejsce w Jaffie to kościół św. Piotra. Tutaj chcemy, aby była pierwsza Msza św.  Przejazd do Tyberiady,  kolacja, nocleg.  

Dzień 2.  SOBOTA, 20.10.2018                                              

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w Kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb. Współczesny Kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Obok gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się Kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej.  Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Yardenitu – symbolicznego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie chrztu przez zanurzenie w wodach Jordanu.  Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja i nocleg.   

Dzień 3.  NIEDZIELA, 21.10.2018                                             

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do Nazaretu. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie.   W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego Syna. Przejście do Kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.  

Dzień 4.   PONIEDZIAŁEK, 22.10.2018                                                                             

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Wyjazd z Tyberiady, przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy także Kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. Sprzed Kościoła rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na wybrzeże. Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Przejazd do Betlejem, kolacja i nocleg.  

Dzień 5.   WTOREK, 23.10.2018                                                                   

Śniadanie w hotelu. Nawiedzenie Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze i mędrcy oddali hołd Jezusowi.  W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Obok Kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami. Wizyta w Ein Karem,  gdzie Maryja  odwiedziła św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela. Nad grotą, tradycyjnie uważaną za miejsce w którym urodził się Jan Chrzciciel, wznosi się dziś Kościół św. Jana. Przejazd do Yad Vashem, muzeum historii Holocaustu.   Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.  

Dzień 6.  ŚRODA, 24.10.2018                                                                      

Śniadanie.  Wizyta na Górze Oliwnej - panorama Starego Miasta. Nawiedzenie Kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczył modlitwy Ojcze Nasz - tekst w 60 językach umieszczono na ścianach. Przejście do Kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych prze pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii. Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Wejście bramą Lwów na obszar Starego Miasta. „Via Dolorosa” – Droga Krzyżowa, to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego.  Bazylika jest jedną z  najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym  ukrzyżowano Jezusa (hebr. Golgota, łac. Kalwaria) oraz Jego grobowiec. Przejście na Górę Syjon do kościoła Zaśnięcia NMP. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca Ostatniej Wieczerzy. To tutaj miały miejsce najbardziej doniosłe wydarzenia: ustanowienie Eucharystii, pojawienie się Zmartwychwstałego Jezusa i Zesłanie Ducha Świętego.   Na wschodnim zboczu Góry Syjon stoi Kościół św. Piotra „In Galicantu”, czyli „w miejscu gdzie piał kogut”, a apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa. Przejazd pod Ścianę Płaczu, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego.. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.  

Dzień 7.  CZWARTEK, 25.10.2018                                          

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Qumran, miejsca odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków.  Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie ( 418 m p. p. m. ). Czas wolny na kąpiel w najbardziej leczniczej wodzie świata.  Przejazd do Jerycho - najstarsze miasto na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. W drodze powrotnej odwiedzimy Betanię, gdzie będzie Msza św. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.  

Dzień 8.  PIĄTEK, 26.10.2018                                                                          

Pakiet śniadaniowy i transfer na lotnisko. O godz. 7.30 wylot  do Krakowa i przylot o godz. 10.15.

Cena 2985 zł. zawiera:

  • bilet lotniczy Kraków– Tel Awiw – Kraków i opłaty lotniskowe
  • transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania
  • 7 noclegów w hotelach
  • Wyżywienie – śniadania i kolacje
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
  • opiekę duchową księdza
  • codzienna Msza św. w szczególnych miejscach Ziemi Świętej
  • składki na TFG
  • system audio guide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków i bagażu

Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,  napiwków dla kierowcy, przewodników, razem 110 USD/os - to płacimy po przylocie do Ziemi Świętej. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Pielgrzymkę organizuje doświadczone Biuro Pielgrzymkowe KONSORCJUM z Łodzi. Hotele mają być wysokiej klasy, a cena jest niższa niż w innych biurach.

Opłata autokaru do Krakowa i z powrotem, w sumie 40 zł. wpłacamy w drodze na lotnisko.

Do czasy wyjazdu staramy się przeczytać przynajmniej jedną Ewangelię oraz Dzieje Apostolskie. Wyruszamy z czystym sumieniem, aby codziennie uczestnicząc we Mszy św. przyjmować komunię św. i godnie przeżywać te niezwykłe rekolekcje w Ojczyźnie Jezusa.
Nr konta: 17 1240 2089 1111 0010 1085 8483 Kazimierz Hanzlik, 44-268 Jastrzębie Zdrój, 3.maja 124 c 

Pielgrzymi udający się na pielgrzymkę od 9 lutego na koniec świata, proszeni są, aby do 25 września wpłacić na konto całość dolarów !

Zakończyła się nasza 17- dniowa pielgrzymka do Wietnamu, Kambodży i Tajlandii. Odwiedziliśmy wiele sanktuariów, kościołów i katedr, pozostawiając po sobie dobro i miłosierdzie. Zostaliśmy zapisani w Sanktuarium w La Vang jako najliczniejsza w historii 100 osobowa pielgrzymka spoza Wietnamu.  Bogu dziękujemy, że nas chronił i prowadził po tych egzotycznych ziemiach. Niech te zakończone już rekolekcje w drodze wydadzą obfite owoce w dalszym naszym życiu. Na ten rozwój ducha błogosławi ks. Kazimierz. 

Oto niektóre listy uczestników:

Te kilkanaście dni, które mogliśmy spędzić na tej cudownej pielgrzymce, było najpiękniejszymi tej zimy. To, co Ksiądz dla nas przygotował, na ten czas pobytu, tam na dalekim Wschodzie, było niezapomnianym dla nas wrażeniem, to wszystko było cudowne i wspaniałe. Z pewnością nie zapomnimy tych chwil, które mogliśmy wspólnie spędzić, pomimo trudu i potu, który niejednokrotnie zalewał oczy, warto było tam być. Msze święte, w których można było uczestniczyć codziennie, komunia święta przeżywana codziennie, piękne kazania zapadające głęboko w serce, modlitwy w autokarze – tego nie doznajemy codziennie w tym skomercjalizowanym świecie, a tak przecież ważne i potrzebne. Te cuda natury i wytwór człowieka znaczony ręką Boga mogliśmy naocznie zobaczyć i podziwiać. Właśnie za to chcemy Księże Kazimierzu podziękować i za to również, że mogliśmy tam być, zobaczyć jak ludzie żyją tam na Wschodzie, ich trud, walkę o przetrwanie, pracujące dzieci (nigdy nie zapomnę widoku chłopca ciągnącego linę statku, która przejechała mu po ręce, jego bezgłośny płacz i łzy spływające po twarzy i ten jego niemy ból – tego się nie zapomina). Czasami ciężko było na to patrzeć ale to była rzeczywistość. To co przeżyliśmy na tej pielgrzymce pozostanie na zawsze z nami.

Serdecznie dziękuję za wspólne pielgrzymowanie i rekolekcje w drodze. To był piękny błogosławiony, choć intensywny czas.
Zawsze zastanawia mnie pojemność,, gęstość dni spędzanych na wyjeździe, co przyrównuję do ciężaru właściwego różnych substancji.
Dni domowe płyną zwyczajnie, spokojnie przy codziennych czynnościach, czasem przeciekają przez palce...
A pielgrzymka pełna jest wrażeń, odwiedzamy tyle miejsc, korzystamy z różnych środków lokomocji, przemierzamy kilometry, również pieszo /podobno nawet 15 km dziennie?/, poznajemy nowych ludzi. I siebie - w różnych sytuacjach.
Bogu dziękuję za ten czas, za zdrowie, kondycję. Za nastrój modlitewny, skupienie na mszy świętej, przeżywanie komunii świętej, które - muszę się przyznać -omijają mnie w rutynowym uczestnictwie w nabożeństwach w kraju.
Zrobiłam ponad 1000 zdjęć,, trzeba je zweryfikować, bo trudno pokazać je najbliższym i koleżankom w takiej ilości. Łącze pozdrowienia…

Serdeczne dzięki za wspaniałą organizację, prowadzenie, atmosferę i Ducha Ewangelizacyjnego, który spowodował, że wszystko wyszło jak powinno. Będę na bieżąco śledził stronę internetową i duchem pozostaję z Wami. Jestem chętny na przyszłoroczny wyjazd na Wyspy Wielkanocne – proszę o mnie pamiętać. Jeszcze raz serdeczne dzięki i pozdrawiam – Szczęść Boże.

Zakończyła się nasza 14-dniowa pielgrzymka na Półwysep Bałkański śladami św. Matki Teresy. Te szczególne rekolekcje w drodze zakończyliśmy u naszej Matki w Medjugorje uczestnicząc w adoracjach oraz Drodze Krzyżowej na Kriżevac rozpoczętej od godz. 4.00 rano. Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim uczestnikom tej wyprawy, którzy przez ogromną wiarę i okazywane dobro byli wszędzie prawdziwymi świadkami Chrystusa. Za wszystko dziękuje i błogosławi ks. Kazimierz

Chcę serdecznie podziękować za wspólne pielgrzymowanie.

Był to czas dla "oka i ducha". Byliśmy z Panem Bogiem  w kościołach katolickich, cerkwiach i monastyrach, Modliliśmy się w autobusie, na statku, w hotelu i podczas plażowania. Wzruszający był czas mszy świętej nad brzegiem morza. Głębokie przeżycia w Medziugorie - różaniec w pełnym słońcu w drodze na Górę Objawień i Droga Krzyżowa o świcie, udział w wieczornych adoracjach.
Muszę usystematyzować - korzystając ze zdjęć - odwiedzone kraje i miejscowości, które tak ciekawie prezentowała P.Agnieszka,, osoba o wysokiej kulturze osobistej.  Ekstremalność niektórych dróg przyprawiała o bicie serca, ale widoki były wspaniałe, pstrykaliśmy zdjęcia na lewo i na prawo. Nie umiem wskazać  miejsca, czy zdarzenia, które najbardziej zapadło mi w pamięć - wszystko warte było odwiedzenia i przeżycia.
 
Będziemy czekać na kolejne pielgrzymki, najchętniej - ze względu na wiek - niezbyt odległe.
 
Z Panem Bogiem
Jaśka Dyrcz-Rzycka

Zobacz filmy:

Ziemia Święta 2015

https://youtu.be/2Hgvlv2ILMY

Kioto

https://youtu.be/WB0V3HsPSK8

Ciekawostki z Japonii

https://youtu.be/w-C5vIFgYbU

Góra Fudżi

https://youtu.be/Wl7uGbxNxZY

Shinkansen i Hiroszima

https://youtu.be/fr1et9Hy8Xk

Osaka - hotel Capsuła

https://youtu.be/Le-7vydc0oc

Japonia - Zamek Białej Czapli

https://youtu.be/QijhnkCDbYw

Cypr - Nikozja i Famagusta

https://youtu.be/S6RMv6386Ic

Cypr -  miejsce świętych

https://youtu.be/cn_Sk6V-kwQ

Płyniemy na " Niebiańską plażę"

https://youtu.be/zFOFnGNsp7A

Wyspy Phuket i Jamesa Bonda 

https://youtu.be/jQFFThsfQUA

Pociąg na wyspę Phuket

https://youtu.be/qDvWRcNri5k

Spotkanie z tygrysem

https://youtu.be/sIpxgS8M2lo

Tajlandia - okolice Bangkoku 

https://youtu.be/PTxGwxui-2I

Tajlandia - Bangkok  

https://youtu.be/5I7Zosw_iSI

Angkor- Kambodża

https://youtu.be/8uwJ6J52m50

Kambodża - wioski na wodzie

https://youtu.be/_EXIfEnLpls

Odwiedzamy Wietnam  Hanoi

https://youtu.be/xNt2cqN1XkE

Hue i okolice

https://youtu.be/tKhwoAMav9U

Zatoka Ha Long w Wietnamie

https://youtu.be/lDEuwzDDaxg

Sanktuarium w La Vang

https://youtu.be/gn1zLBgwtQQ

Orkiestra Dęta gra w Kalnej

https://youtu.be/L834oEqZdfo

Spotkanie z Panią Premier

https://youtu.be/hsmqbjQyAeg

Lizbona jakiej nie znasz

https://youtu.be/osB6vvBJw7k

Sintra i Santa Cruz

https://youtu.be/fTI96T-MohM

Kalna na Cabo da Roca

https://youtu.be/t8tJj3qNo1k 

Fatima w 100 lecie objawień

https://youtu.be/4cnqCSd5pWM

Madera jej piękno i tajemnice

https://youtu.be/gQabluC3A90

Japonia cz.1 -Tokio

https://youtu.be/gGNUAKwlgcA

Aborygeni i Wielka Rafa Australii

https://youtu.be/B0aril81S_I

Uluru - Święta Góra Aborygenów

https://youtu.be/7TdB26Quz1s

Odnowienie Ślubów Lwowskich w Kalnej

https://www.youtube.com/watch?v=BxQwyW02Lqc&feature=youtu.be 

http://www.siemysli.info.ke/wielkopostne-pielgrzymowanie-pioropuszem-kilofkiem-rece-a-nadzieja-sercu/

 Sejm Śląski Królestwa Polskiego w Kalnej

https://youtu.be/i-83z09VuHg

Nowa Zelandia - Wyspa Północna

https://youtu.be/VRayhV17Fa0

Nowa Zelandia - Wyspa  Południowa   

https://youtu.be/qaiJn-3jpo0

,,Europo, nie możesz żyć bez Boga”

https://youtu.be/XrwMwChRQcU

Dziękczynienie za Akt Przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana

https://youtu.be/g03uv1tPLNk

Skandynawia

https://youtu.be/WaPL0Ymmtl8

PKRD

https://youtu.be/lYZU1pcW8tA

Grenlandia

https://youtu.be/KeNYVEG_XXs

Fatima

https://youtu.be/VQ3lrLYk9NY

Dzieci od Boga

https://youtu.be/T6Ubhq8ADnU

Grecja i Turcja

https://youtu.be/5QgjD54G32Y

Być blisko nieba

https://youtu.be/647W8LPW5Eo

Chwile napięcia w Armenii

https://youtu.be/SaG64Ggc2No

Boże Narodzenie w Kalnej

https://youtu.be/ysyZWyPThMQ

Jordania i Izrael

https://youtu.be/t6Nqwd5vZ-Y

Peru - tajemnice przyrody

https://youtu.be/7XZIMG40nGs

Ciekawostki z Armenii

https://youtu.be/5_KPeuNRZ1g

Ciekawostki z Gruzji

https://youtu.be/4q2oyOLq0ws

Dziki Zachód - USA i Kanada

https://youtu.be/rCpIXMm1Du4

Montreal

https://youtu.be/fSb_Nwcrdm0

Syberia w Kalnej

https://youtu.be/MZa_ImnmN5U

Wielki Post – konferencje

https://youtu.be/bs18hksRGGY

Białe noce

https://youtu.be/NDCuttEME4A

Kuba - jej piękno i tajemnice

https://youtu.be/2Un5C9SCTd0

Wiedeń i Mariazell

https://youtu.be/rFqY40567-4

Ojczyzna Jezusa

https://youtu.be/ft5n72sbvZ8

Świat Jezusa

https://youtu.be/KSOGZOg4O4c

Zwiedzamy Alaskę

https://youtu.be/E11UAzyjzSU

Sanktuaria Europy

https://youtu.be/ADpO3PJ6w1I

Vancouver i Wiktoria

https://youtu.be/hpRmG6yLgDQ

Chrystus Król w Kalnej

https://youtu.be/rSkovvXcMfI

Szokująca Azja 

https://youtu.be/5KoR1lkObzo

Św. J. P. II i piękno Italii

https://youtu.be/8-5Te96TaPg

Prof. Jerzy Robert  Nowak w Kalnej

https://youtu.be/KLBRj8Bn518

Gang w Ziemi Świętej

https://youtu.be/_fexxp4A5oE

Zwiedzamy Seattle i Takomę

https://youtu.be/ypKrhrYEq1E

Jerozolima - miasto trzech religii

https://youtu.be/vm3j1Rk9deA

Korynt

https://youtu.be/muEqKJ9FOcE

Jerozolima nocą

https://youtu.be/oikI62vQI3I

Walka o zwycięstwo

https://youtu.be/TYkM6-6KVGs

Magurzanie w Kalnej

https://youtu.be/Kk9awI4LfGU

Katar - bogactwo i urok

https://youtu.be/TbByFhIFiG0

Emiraty cz. II

https://youtu.be/-YwOm7fjycE

Emiraty cz.I

https://youtu.be/0eUkNC-M_9w

Oman - wiara i egzotyka

https://youtu.be/v40YprwG1rA

Ciekawostki z Gruzji

https://youtu.be/4q2oyOLq0ws

Odkrywamy Hong Kong 

https://youtu.be/l7rWhJ2_Aa8

 Apokalipsa w 2017 roku ? 

https://www.youtube.com/watch?v=AiCGqR1Ut-o

Tybet inny niż dzisiaj

https://youtu.be/9O6Gkzbboao

 Chiny 2000

https://youtu.be/rkBCP0HuTM8

Parafia Świętego Antoniego
43-376 Kalna
ul. Kościelna 195
tel. 33 8176 176
kom. 502 687 866
kalna@katolik.bielsko.pl

Nr rachunku :
77813100050017152420000010
REGON : 072732922
NIP : 937-23-47-242

Proboszcz :
Ks. kan. Kazimierz Hanzlik