Dla pielgrzymów
parafiakalna.pl

Medjugorie ( brak wolnych miejsc ) 
Spotkanie w Kalnej, 19 04. 2020 r. po Mszy św. o godz.. 11.00.


PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ - 02-08.10.2020 r. 
Proszę o przesłanie danych
(imię i nazwisko, pesel, adres, nr paszportu z datą ważności ), oraz wpłatę zaliczki 1 tys. zł. Pozostałą kwotę wpłacamy na konto do czasu spotkania w Kalnej, w niedzielę 30 sierpnia  po Mszy św. o godz. Do czasu rozpoczęcia pielgrzymki, proszę o przeczytanie przynajmniej jednej Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich.


W niedzielę, 2 lutego zakończyła się nasza 3 tygodniowa pielgrzymka do Afryki.
Plan tej niezwykłej wyprawy był przygotowywany ponad rok i obejmował 7 krajów – Namibię, Zimbabwe, Zambię, Botswanę, RPA, Lesoto i Królestwo Suasi. Oddaliśmy wszystko Bogu, a On nas prowadził. Nie tylko dał nam dobrą pogodę, chronił przed chorobami, ale stworzył z nas grupę wielkiego zawierzenia i modlitwy. Prowadziła nas też wielka miłość szczególnie do spotykanych ludzi. Największym wydarzeniem było podarowanie relikwii św.Jana Pawła II Królestwu Suasi. 
https://fjp2.com/pl/relikwie-swietego-jana-pawla-ii-dla-naszej-katedry-2/ Wszyscy okrzyknęli tę wyprawę jako najpiękniejszą pielgrzymkę swego życia. Dziękuję wszystkim wspaniałym i pełnym dobra pielgrzymom i zapraszam na spotkanie do Kalnej, 16 maja po nabożeństwie fatimskim.

Serdeczne dziękuję za tak wspaniałą pielgrzymkę. Wydawało się, że to szmat czasu, a minęło szybko.Ogrom różnorodnych przeżyć przerósł nasze wyobrażenia. Nie oglądane dotąd pejzaże, bogata roślinność, mnogość egzotycznych zwierząt, klimaty - od upałów do chłodów. Cały czas patrzyłam za okno autobusu, jakbym oglądała film przyrodniczy.To była uczta dla oka.
Ale niespotykane dotąd były przeżycia duchowe. Wzruszająca msza święta w skromnym kościółku wioski, rytmiczne śpiewy i pląsający orszak dziewczynek, z zaplecionymi przy skórze warkoczykami.
A za kilka dni podniosła uroczystość w katedrze w Manzini, gdzie miejscowi żarliwie adorowali relikwie Jana Pawła II.
I w kościółku i w katedrze, nie mogłam powstrzymać łez. Codzienna Msza święta w nietypowych miejscach, modlitwy i rozważania w autobusie. A za chwilę wesoły nastrój animowany przez naszego przewodnika duchowego /!!/. Wśród odwiedzonych krain  najbardziej  spodobały mi się pustynie Namibii, różnokolorowe wydmy po horyzont, ograniczony górami. To nic, że nogi grzęzły w gorącym piasku, a w Dolinie Śmierci termometr wskazał 54 stopnie!Bezkresny, poszarpany skałami, widok przy Zwrotniku Koziorożca. Kopce termitów, gniazda małych ptaszków wiszące na uschłych gałązkach. Flamingi i pelikany na wybrzeżu Atlantyku, sympatyczne pingwiny. Imponujące Wodospady Wiktorii. Rezerwaty z wdzięcznymi żyrafami, rodzinami słoni,  impalami i zebrami, przemarsz kilkuset bawołów przed jeepami. Ocean Indyjski w Durbanie, wreszcie Kapsztad z imponującą Górą Stołową i spektakularnym końcem Afryki na Przylądku Dobrej Nadziei.
Nie sposób wymienić wszystkiego, bo przecież było również dotknięcie biedy w slamsach i wioskach, i bogactwa w Johannesburgu i Pretorii. Bogata choć trudna historia osadników i miejscowych plemion.
Muszę sobie to wszystko poukładać w głowie. opracowując bogatą dokumentację fotograficzną. Dziękuje Panu Bogu za zdrowie i siły, które nas nie opuszczały na tej nietypowej pielgrzymiej drodze.
I jeszcze raz Bóg zapłać Księże Kazimierzu
Jaśka Dyrcz-Rzycka

Zakończyła się nasza pielgrzymka na Malediwy i Sri Lankę. Przez 15 dni trwały rekolekcje w drodzę oraz ewangelizacja tych, którzy jeszcze nie poznali Objawienia Bożego. Składam wielkie podziękowanie wspaniałej grupie, gdzie codzienna Eucharystia, różaniec św. koronka do Miłosierdzia Bożego oraz głoszone konferencje kształtowały nas wewnętrznie, a piękno natury i Boże błogosławieństwo jeszcze bardziej nas pogłębiały i były źródłem nieustannego uwielbienia Boga. Wszystkim życzę tak wspaniałej grupy pielgrzymkowej, a naszej przewodniczce Iwonce, niech Bóg wynagrodzi wszelkie czynione nam dobro. Błogosławi, ks. Kazimierz
 

27 lipca zakończyła się pielgrzymka na Białoruś i Litwę. Dziękuję wszystkim za miłość, dobro i życzliwość, co sprawiło, że była to pomimo obaw, bardzo udana wyprawa na wschód. Czystość, bogactwo i piękno Białorusi zaskoczyło wszystkich pielgrzymów. Niech tą moją opinię dopełni list Janiny:

Serdecznie dziękujemy za kolejne pielgrzymowanie. Program, jak zwykle ciekawy, realizowany sprawnie, świetny autobus z niezastąpionymi Panami Kierowcami. przyzwoite bytowanie. 
Ale najważniejszy był nastrój. Dzięki  jedynej w swoim rodzaju inwencji Przewodnika Duchowego, miękko przechodziliśmy od ludzkiej wesołości do modlitewnego skupienia. Codzienna msza święta w tak różnych miejscach, w kościołach, kaplicach,  wzruszająca - w ogrodzie Babci Weroniki, podniosła i wyciskająca łzy - przed Matką Boską Ostrobramską, na koniec - u Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej.
Wędrowanie śladami polskości na Białorusi przypomniało losy Orzeszkowej, Mickiewicza, Kościuszki i idola ostatnich lat - Niemena. Śledziliśmy historyczne czasy. a także losy ludzi wierzących w okresie totalitaryzmu, czas odnowy kościołów i cerkwi. Dla mnie bliski jest świat ikon, tych starych i tych "pisanych" w czasach współczesnych.
W Wilnie byliśmy kolejny raz, ale dzięki przewodniczce poznaliśmy mnóstwo zakątków i szczegółów, poprzednio pominiętych. W drodze powrotnej - koncert w Świętej Lipce i podziwianie dzieła niezmordowanego Ojca Kolbego w Niepokalanowie - dopełniły przeżyć. Oczywiście, każdy z nas zapamiętuje po swojemu, przeżywa inaczej, ale na pewno wszyscy pielgrzymi wspominać będą ten czas.

Od 12 stycznia 2020 organizowana jest pielgrzymka do najpiękniejszych miejsc południowej Afryki: NAMIBIA – ZIMBABWE –ZAMBIA - SUAZI - LESOTHO - RPA ( brak wolnych miejsc )
Zakończyła się nasza 18-dniowa pielgrzymka na koniec świata śladami św. Jana Bosko. Te szczególne rekolekcje w drodze były prowadzone przez samego Boga, który użyczał nam potrzebnych sił i słonecznej pogody. Przez codzienną Eucharystię i nabożeństwa jednoczył nas również w miłości ze Sobą i między sobą. Przez te wszystkie dni nie było żadnego nieprzyjemnego zgrzytu. Dlatego wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim uczestnikom tej wyprawy, którzy przez ogromną wiarę i okazywane dobro, byli wszędzie prawdziwymi świadkami Chrystusa. Za wszystko dziękuje i błogosławi ks. Kazimierz

Oj, JO, joj! Po tak wspaniałych i niezwykłych  przeżyciach, które każdego dnia towarzyszyły nam pielgrzymom na końcu świata trudno wrócić z marszu do rzeczywistości. Tej szarej, skrzeczącej i czasem brutalnej. Te 18 dni obcowania w takich klimatach, w otoczeniu piękna, które jest dziełem Stwórcy, w towarzystwie życzliwych ludzi, pod  przewodnictwem NIEZMORDOWANEGO, NIEUSTRASZONEGO PASTERZA O GOŁĘBIM SERCU I KAZNODZIEI GŁOSZĄCEGO PRAWDĘ, minęły tak szybko...Ale jest trwały ślad w duszy i umyśle, i silne pragnienie, by doświadczyć podobnych uniesień i przeżyć to jeszcze raz. Pod inna szerokością geograficzną lecz tym samym  przewodnictwem duchowym. Dziękuje Księdzu za umacnianie mojej wiary, Słowa Bożego, za codzienną dawkę optymizmu i humoru i za relacje oraz  utrwalanie tych wyjątkowych rekolekcji. BÓG ZAPŁAĆ. Marysia

Dziękuję najpiękniej, jak tylko potrafię, za wspaniałą, jedyną i niepowtarzalną Pielgrzymkę na koniec świata, w czasie której cały czas towarzyszył nam Bóg i namacalnie się nami opiekował. Nikt nie chorował i wszyscy dzielnie znosiliśmy kosmiczne tempo naszego przemieszczania się. Dziękuję za przybliżanie nam Słowa Bożego w tamtej rzeczywistości, za ewangelizację, za radość i energię, którą nas obdarowywałeś obficie. Dziękuję za wspaniałe urodziny, które mogłam przeżywać tam na końcu świata i w tak doborowym Towarzystwie - będę je pamiętać do końca życia. Dziękuję wszystkim Uczestnikom tej wspaniałej wyprawy za okazywaną mi dobroć i serce. Życzę nam Wszystkim obfitych owoców tego pielgrzymowania w naszym życiu codziennym, w naszych Rodzinach, w naszych środowiskach. Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich Uczestników Pielgrzymki i życzę samych dobrych i szczęśliwych zdarzeń. Jadzia

Wpłat możemy dokonywać na konto: 77 8131 0005 0017 1524 2000 0010 PARAFIA P.W. ŚW.ANTONIEGO, KOŚCIELNA 195, 43-376 KALNA   

Przesyłamy gorące, nasze podziękowania za bezmiar doznań duchowych, których doświadczyliśmy na Pielgrzymce do Ojczyzny Jezusa. Te 7 dni wzmocniło w nas wiarę, spojrzenie na Zbawienie Jezusa Chrystusa i na naszą przyszłość z nastawieniem na czynienie dobra w naszej Rodzinie, wśród znajomych i przyjaciół. Już jesteśmy  sercem i myślami przy następnym spotkaniu 15 grudnia w Kalnej. Pozdrawiają Teresa i Kazimierz Czapiewscy, Rzecko/ Zachodniopomorskie.

Dziękujemy za otwarcie PIĄTEJ EWANGELII w naszym życiu, za trud włożony w organizację i za wszystkich. których Bóg postawił na naszej drodze.  Anna i Stanisław M.

Zakończyła się nasza 17- dniowa pielgrzymka do Wietnamu, Kambodży i Tajlandii. Odwiedziliśmy wiele sanktuariów, kościołów i katedr, pozostawiając po sobie dobro i miłosierdzie. Zostaliśmy zapisani w Sanktuarium w La Vang jako najliczniejsza w historii 100 osobowa pielgrzymka spoza Wietnamu.  Bogu dziękujemy, że nas chronił i prowadził po tych egzotycznych ziemiach. Niech te zakończone już rekolekcje w drodze wydadzą obfite owoce w dalszym naszym życiu. Na ten rozwój ducha błogosławi ks. Kazimierz. 

Oto niektóre listy uczestników:
Te kilkanaście dni, które mogliśmy spędzić na tej cudownej pielgrzymce, było najpiękniejszymi tej zimy. To, co Ksiądz dla nas przygotował, na ten czas pobytu, tam na dalekim Wschodzie, było niezapomnianym dla nas wrażeniem, to wszystko było cudowne i wspaniałe. Z pewnością nie zapomnimy tych chwil, które mogliśmy wspólnie spędzić, pomimo trudu i potu, który niejednokrotnie zalewał oczy, warto było tam być. Msze święte, w których można było uczestniczyć codziennie, komunia święta przeżywana codziennie, piękne kazania zapadające głęboko w serce, modlitwy w autokarze – tego nie doznajemy codziennie w tym skomercjalizowanym świecie, a tak przecież ważne i potrzebne. Te cuda natury i wytwór człowieka znaczony ręką Boga mogliśmy naocznie zobaczyć i podziwiać. Właśnie za to chcemy Księże Kazimierzu podziękować i za to również, że mogliśmy tam być, zobaczyć jak ludzie żyją tam na Wschodzie, ich trud, walkę o przetrwanie, pracujące dzieci (nigdy nie zapomnę widoku chłopca ciągnącego linę statku, która przejechała mu po ręce, jego bezgłośny płacz i łzy spływające po twarzy i ten jego niemy ból – tego się nie zapomina). Czasami ciężko było na to patrzeć ale to była rzeczywistość. To co przeżyliśmy na tej pielgrzymce pozostanie na zawsze z nami.

Serdecznie dziękuję za wspólne pielgrzymowanie i rekolekcje w drodze. To był piękny błogosławiony, choć intensywny czas.
Zawsze zastanawia mnie pojemność,, gęstość dni spędzanych na wyjeździe, co przyrównuję do ciężaru właściwego różnych substancji.
Dni domowe płyną zwyczajnie, spokojnie przy codziennych czynnościach, czasem przeciekają przez palce...
A pielgrzymka pełna jest wrażeń, odwiedzamy tyle miejsc, korzystamy z różnych środków lokomocji, przemierzamy kilometry, również pieszo /podobno nawet 15 km dziennie?/, poznajemy nowych ludzi. I siebie - w różnych sytuacjach.
Bogu dziękuję za ten czas, za zdrowie, kondycję. Za nastrój modlitewny, skupienie na mszy świętej, przeżywanie komunii świętej, które - muszę się przyznać -omijają mnie w rutynowym uczestnictwie w nabożeństwach w kraju. Zrobiłam ponad 1000 zdjęć,, trzeba je zweryfikować, bo trudno pokazać je najbliższym i koleżankom w takiej ilości. Łącze pozdrowienia…

Serdeczne dzięki za wspaniałą organizację, prowadzenie, atmosferę i Ducha Ewangelizacyjnego, który spowodował, że wszystko wyszło jak powinno. Będę na bieżąco śledził stronę internetową i duchem pozostaję z Wami. Jestem chętny na przyszłoroczny wyjazd na Wyspy Wielkanocne – proszę o mnie pamiętać. Jeszcze raz serdeczne dzięki i pozdrawiam – Szczęść Boże.

Chcę serdecznie podziękować za wspólne pielgrzymowanie. Był to czas dla "oka i ducha". Byliśmy z Panem Bogiem  w kościołach katolickich, cerkwiach i monastyrach, Modliliśmy się w autobusie, na statku, w hotelu i podczas plażowania. Wzruszający był czas mszy świętej nad brzegiem morza. Głębokie przeżycia w Medziugorie - różaniec w pełnym słońcu w drodze na Górę Objawień i Droga Krzyżowa o świcie, udział w wieczornych adoracjach. Będziemy czekać na kolejne pielgrzymki, najchętniej - ze względu na wiek - niezbyt odległe.

Z Panem Bogiem Jaśka Dyrcz-Rzycka

Zobacz filmy:

RPA - wioska LesediRPA - kraj kontrastówBotswana - kraj przyrody

https://youtu.be/dcbKfR4rGwE

Zambia - bieda i radość

https://youtu.be/_-fFlHh69Sc

Zambia - radość i uwielbienieWodospady WiktoriiLecimy do ZimbabweNab di KhoabWindhuk – stolica NamibiiPlemię Himba


Lew moim przyjacielemGepard moim przyjacielemPogromcy lwów cz.1Pogromcy lwów cz.2Jasełka w Kalnej A.D.2020Sri Lanka - tajemnice żółwiGalle - miasto fortecaSri Lanka - lepimy garnkiApartament księcia AndrzejaTajemnica herbatyKandy - świątynia zęba BuddySri Lanka - małpy i słonie


Sri Lanka od kuchniMalediwyHonolulu - WaikikiFolklor na HawajachHawaje w swoim pięknie

https://youtu.be/yyFGR4HM0Ag

Hawaje- wyspa Molokai

https://youtu.be/VwyZ0x-ljLo

Las Vegas

https://youtu.be/YYWB9oitoSg

Dolina Śmierci

https://youtu.be/k55suPYxc7Q

Zion Canyon

https://youtu.be/hhefeM8nS-E

Stan Utah - Bryce Canyon

https://youtu.be/P8IWFYlx1-w

Colorado Horseshoe- najpiękniejsze miejsce na ziemi

https://youtu.be/0EUXthWBp64

Kanion Antylopy

https://youtu.be/VNItbad-oOg

Wielki Kanion Kolorado

https://youtu.be/S44Lcqa62b0

San Diego i droga do Grand Kanionu

https://youtu.be/6eqg5e4ZgOg

Normobaria Orzesze

https://youtu.be/DIJ1quz4uqI

Santa Monica i Los Angeles

https://youtu.be/E8DASMncpzw

Santa Maria i największa panorama świata

https://youtu.be/Ju6pQJTFsPQ

Studzieniczna i św  Jan Paweł II

https://youtu.be/TEPxsC5XSVA

Kowno nad Niemnem

https://youtu.be/zUitWSxwKWw

Wieczór w Wilnie

https://youtu.be/q6y5VmvmuOQ

Tu jest Polska -Wilno  

https://youtu.be/rCNN32jvPCQ

Mińsk cz. 1Mińsk cz. 2

https://youtu.be/BRcujhAOlEU

Lida i Świteź

https://youtu.be/Fc9Rec4Exbg

Zaosie - miejsce urodzenia Adama Mickiewicza

https://youtu.be/uAdsqAZVkQ0

Nowogródek - Miasto Mickiewicza

https://youtu.be/xEndXzT99nI

Stare Wasiliszki i BohatyrowiczeTam, gdzie Polska - Grodno

https://youtu.be/6Jt0Iq5u0M4

Cud Eucharystyczny w Sokółce

https://youtu.be/0o6jmtVjwbg

Braniccy w Białymstoku

https://youtu.be/hl3WtqnAkD0

Niezwykła figurka w GidlachW drodze do Hearst Castle

https://youtu.be/Wi23y95ILRI

Dzieci zwiedzają Wrocław

https://youtu.be/Gi3K2yZcS14

Afrykarium we wrocławskim Zoo

https://youtu.be/Z0nyaL8GyEs

I Misja w Kalifornii

https://youtu.be/gtXZUIhNDNY

Dolina Yosemite w USA

https://youtu.be/-RXJ4yhp4PI

San Francisco - Golden Gate Bridge i Alcatraz

https://youtu.be/glwX1niy9Ps

WSPOMNIENIA - MOJE 36 URODZINY

https://youtu.be/2Tezcw_fCDk

Świadectwo narkomanki

https://youtu.be/N0MB4SV2_zU

Wyspa Wielkanocna cz.2

https://youtu.be/YTxxWfPQW6A

Wyspa Wielkanocna cz. 1

https://youtu.be/ZnOZlcg8nwg

Valparaiso

https://youtu.be/zMfeO5F1mCM

Lo Vasquez

https://youtu.be/kaFQE-Sxhes

Santiago – stolica Chile

https://youtu.be/OHkymKyTOTo

Gejzery na Pustyni Atakama

https://youtu.be/R8DRNNrWF_I

Pustynia Atakama

https://youtu.be/xvRUYu6GUb4

Pingwiny Magellana z wyspy Magdaleny

https://youtu.be/gy6NGGza7vU

Punta Arenas - znaczy „przylądek piaszczysty”

https://youtu.be/j8mpqi_DY9A

Puerto Natales

https://youtu.be/ndBSj4iWUDg

Chile - Park Narodowy Torres del Paine

https://youtu.be/sD97NOSduNI

El Chalten - Monte Fitz Roy

https://youtu.be/87cCnJlADPA

Z Ushuaia do El Calafate

https://youtu.be/kum8Iw-49Q8

Z Buenos Aires na koniec świata

https://youtu.be/vZxgBHtY_Sk

Jeden dzień w Urugwaju

https://youtu.be/tLulRL7b0zc

Buenos Aires – stolica Argentyny

https://youtu.be/AfE7sG9Mk-s

Argentyna - Matka Boża z Luján

https://youtu.be/z0wxWHkzc98

Betlejem Polskie 2019

https://youtu.be/jUqeOlG8CM0

Manila - stolica Filipin

https://youtu.be/gsZ2T_EbKTo

Pożegnanie Puerto Princesa

https://youtu.be/41DRUZGbqOA

Tuk - tuki, filipińskie taksówki 

https://youtu.be/CB76YOkPc04

El Nido- Filipiny, Palawan

https://youtu.be/cQVQX4NaXvM

Filipiny - Zatoka Honda Bay

https://youtu.be/alPLP2biexQ

Wyspa Palavan- Rzeka podziemna

https://youtu.be/F1cKNY1RKhQ

Filipiny, małpki i Wzgórza Czekoladowe 

https://youtu.be/WSMZy3q2dRU

Filipiny, Wyspa Bohol cz.1

https://youtu.be/00EjryyixqQ

Armenia  w całym pięknie

https://youtu.be/FfVMUnWzoFQ

Ojczyzna Jezusa 2018

https://youtu.be/wvADxEhm2kI

Osaka

https://youtu.be/FmCsTaE6IOQ

Nara - świątynia Todai

https://youtu.be/48a9CLLSTGY

Świątynia Fushimi Inari

https://youtu.be/uUzFS9BoGnQ

Wyspa Miyajima w Japonii

https://youtu.be/XdBlioNtopQ

Kioto

https://youtu.be/WB0V3HsPSK8

Ciekawostki z Japonii

https://youtu.be/w-C5vIFgYbU

Góra Fudżi

https://youtu.be/Wl7uGbxNxZY

Shinkansen i Hiroszima

https://youtu.be/fr1et9Hy8Xk

Osaka - hotel Capsuła

https://youtu.be/Le-7vydc0oc

Japonia - Zamek Białej Czapli

https://youtu.be/QijhnkCDbYw

Japonia -Tokio

https://youtu.be/gGNUAKwlgcA

Cypr - Nikozja i Famagusta

https://youtu.be/S6RMv6386Ic

Cypr -  miejsce świętych

https://youtu.be/cn_Sk6V-kwQ

Płyniemy na " Niebiańską plażę"

https://youtu.be/zFOFnGNsp7A

Wyspy Phuket i Jamesa Bonda 

https://youtu.be/jQFFThsfQUA

Pociąg na wyspę Phuket

https://youtu.be/qDvWRcNri5k

Spotkanie z tygrysem

https://youtu.be/sIpxgS8M2lo

Tajlandia - okolice Bangkoku 

https://youtu.be/PTxGwxui-2I

Tajlandia - Bangkok  

https://youtu.be/5I7Zosw_iSI

Angkor- Kambodża

https://youtu.be/8uwJ6J52m50

Kambodża - wioski na wodzie

https://youtu.be/_EXIfEnLpls

Odwiedzamy Wietnam  Hanoi

https://youtu.be/xNt2cqN1XkE

Hue i okolice

https://youtu.be/tKhwoAMav9U

Zatoka Ha Long w Wietnamie

https://youtu.be/lDEuwzDDaxg

Sanktuarium w La Vang

https://youtu.be/gn1zLBgwtQQ

Orkiestra Dęta gra w Kalnej

https://youtu.be/L834oEqZdfo

Spotkanie z Panią Premier

https://youtu.be/hsmqbjQyAeg

Lizbona jakiej nie znasz

https://youtu.be/osB6vvBJw7k

Sintra i Santa Cruz

https://youtu.be/fTI96T-MohM

Kalna na Cabo da Roca

https://youtu.be/t8tJj3qNo1k 

Fatima w 100 lecie objawień

https://youtu.be/4cnqCSd5pWM

Madera jej piękno i tajemnice

https://youtu.be/gQabluC3A90

Aborygeni i Wielka Rafa Australii

https://youtu.be/B0aril81S_I

Uluru - Święta Góra Aborygenów

https://youtu.be/7TdB26Quz1s

Ziemia Święta 2015

https://youtu.be/2Hgvlv2ILMY

Odnowienie Ślubów Lwowskich w Kalnej

https://www.youtube.com/watch?v=BxQwyW02Lqc&feature=youtu.be 

http://www.siemysli.info.ke/wielkopostne-pielgrzymowanie-pioropuszem-kilofkiem-rece-a-nadzieja-sercu/

 Sejm Śląski Królestwa Polskiego w Kalnej

https://youtu.be/i-83z09VuHg

Nowa Zelandia - Wyspa Północna

https://youtu.be/VRayhV17Fa0

Nowa Zelandia - Wyspa  Południowa   

https://youtu.be/qaiJn-3jpo0

,,Europo, nie możesz żyć bez Boga”

https://youtu.be/XrwMwChRQcU

Dziękczynienie za Akt Przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana

https://youtu.be/g03uv1tPLNk

Skandynawia

https://youtu.be/WaPL0Ymmtl8

PKRD

https://youtu.be/lYZU1pcW8tA

Grenlandia

https://youtu.be/KeNYVEG_XXs

Fatima

https://youtu.be/VQ3lrLYk9NY

Dzieci od Boga

https://youtu.be/T6Ubhq8ADnU

Grecja i Turcja

https://youtu.be/5QgjD54G32Y

Być blisko nieba

https://youtu.be/647W8LPW5Eo

Chwile napięcia w Armenii

https://youtu.be/SaG64Ggc2No

Boże Narodzenie w Kalnej

https://youtu.be/ysyZWyPThMQ

Jordania i Izrael

https://youtu.be/t6Nqwd5vZ-Y

Peru - tajemnice przyrody

https://youtu.be/7XZIMG40nGs

Ciekawostki z Armenii

https://youtu.be/5_KPeuNRZ1g

Ciekawostki z Gruzji

https://youtu.be/4q2oyOLq0ws

Dziki Zachód - USA i Kanada

https://youtu.be/rCpIXMm1Du4

Montreal

https://youtu.be/fSb_Nwcrdm0

Syberia w Kalnej

https://youtu.be/MZa_ImnmN5U

Wielki Post – konferencje

https://youtu.be/bs18hksRGGY

Białe noce

https://youtu.be/NDCuttEME4A

Kuba - jej piękno i tajemnice

https://youtu.be/2Un5C9SCTd0

Wiedeń i Mariazell

https://youtu.be/rFqY40567-4

Ojczyzna Jezusa

https://youtu.be/ft5n72sbvZ8

Świat Jezusa

https://youtu.be/KSOGZOg4O4c

Zwiedzamy Alaskę

https://youtu.be/E11UAzyjzSU

Sanktuaria Europy

https://youtu.be/ADpO3PJ6w1I

Vancouver i Wiktoria

https://youtu.be/hpRmG6yLgDQ

Chrystus Król w Kalnej

https://youtu.be/rSkovvXcMfI

Szokująca Azja 

https://youtu.be/5KoR1lkObzo

Św. J. P. II i piękno Italii

https://youtu.be/8-5Te96TaPg

Prof. Jerzy Robert  Nowak w Kalnej

https://youtu.be/KLBRj8Bn518

Gang w Ziemi Świętej

https://youtu.be/_fexxp4A5oE

Zwiedzamy Seattle i Takomę

https://youtu.be/ypKrhrYEq1E

Jerozolima - miasto trzech religii

https://youtu.be/vm3j1Rk9deA

Korynt

https://youtu.be/muEqKJ9FOcE

Jerozolima nocą

https://youtu.be/oikI62vQI3I

Walka o zwycięstwo

https://youtu.be/TYkM6-6KVGs

Magurzanie w Kalnej

https://youtu.be/Kk9awI4LfGU

Katar - bogactwo i urok

https://youtu.be/TbByFhIFiG0

Emiraty cz. II

https://youtu.be/-YwOm7fjycE

Emiraty cz.I

https://youtu.be/0eUkNC-M_9w

Oman - wiara i egzotyka

https://youtu.be/v40YprwG1rA

Ciekawostki z Gruzji

https://youtu.be/4q2oyOLq0ws

Odkrywamy Hongkong 

https://youtu.be/l7rWhJ2_Aa8

 Apokalipsa w 2017 roku? 

https://www.youtube.com/watch?v=AiCGqR1Ut-o

Tybet inny niż dzisiaj

https://youtu.be/9O6Gkzbboao

 Chiny 2000

https://youtu.be/rkBCP0HuTM8

Parafia Świętego Antoniego
43-376 Kalna
ul. Kościelna 195
tel. 33 8176 176
kom. 502 687 866
kalna@katolik.bielsko.pl

Nr rachunku :
77813100050017152420000010
REGON : 072732922
NIP : 937-23-47-242

Proboszcz :
Ks. kan. Kazimierz Hanzlik