image image image
Parafia w Kalnej

Wszystkie grupy przyjęły Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela. Odtąd On rządzi całą wspólnotą.

Czytaj więcej
Janie Pawle II pamiętamy

W środę 2 kwietnia 2014 roku przypadła 9 rocznica odejścia do Domu Ojca Błogosławionego Jana Pawła II.

Zobacz więcej
Parafia pw. św. Antoniego

Kalna, należy do dekanatu łodygowickiego
w diecezji bielsko-żywieckiej.

Czytaj więcej
Środa, 28 stycznia 2015 roku        Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

Dla pielgrzymów

ZIEMIA ŚWIĘTA  od soboty 24.10 do soboty 31.10. 2015 r. ( zapisanych jest już 68 osób ! Przychodzą też e-maile zakodowane, dlatego zapisywane są osoby, które otrzymają odpowiedź potwierdzającą. )

1 dzień - wyjazd z  Parafii św. Antoniego w Kalnej, transfer na lotnisko -  przelot do  Tel Avivu, CEZAREA NADMORKA – akwedukt i starożytne miasto z czasów Heroda,  HAJFA – wyjazd na Górę Karmel - grota proroka Eliasza oraz ogrody Bahaitów. Przejazd do NAZARETU obiadokolacja i o godz. 20.30 udział w procesji światła. Nocleg w hotelu.

2 dzień - śniadanie, NAZARET m.in. Bazylika Zwiastowania, Studnia Maryi, Kościół św. Józefa, KANA GALILEJSKA – miejsce pierwszego cudu Jezusa, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i otrzymanie Certyfikatu. GÓRA TABOR - Bazylika Przemienienia Pańskiego, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień - śniadanie, TYBERIADA i miejsca wokół Jeziora Tyberiadzkiego związane z działalnością Chrystusa,  GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, KAFARNAUM (m.in. dom św. Piotra i synagoga, w której nauczał P. Jezus), TABGHA -  miejsce  cudownego rozmnożenia chleba i kościół Prymatu. Rejs łodzią po jeziorze, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień - śniadanie, przejazd Doliną Jordanu do JERYCHA -  najstarszego i najniżej położonego miasta świata, widok  na Górę Kuszenia , sykomora Zacheusza, miejsce chrztu Jezusa w  rzece Jordan. QUMRAN – miejsce odnalezienia zwojów Pisma Św. Wypoczynek nad Morzem Martwym, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień - śniadanie, BETLEJEM – Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. EIN KAREM – Kościół Nawiedzenia i Kościół Jana  Chrzciciela, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień - śniadanie, BETFAGE – miejsce, gdzie Jezus wsiadał na osiołka w Niedzielę Palmową, BETANIA – miejsce, gdzie Jezus wskrzesił Łazarza, GÓRA OLIWNA – Kaplica Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Bazylika Konania i Ogród Oliwny, Syjon Chrześcijański: Kościół Św. Piotra na Galikancie, Wieczernik i Kościół Zaśnięcia NMP, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień - śniadanie, JEROZOLIMA – Stare Miasto: Plac Świątynny, Ściana Płaczu, Kościół Św. Anny, Droga Krzyżowa i Bazylika Grobu Pańskiego, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień - śniadanie, EMMAUS – miejsce spotkania Zmartwychwstałego Chrystusa z Uczniami, przejazd na lotnisko w Tel Avivie, powrót późnym wieczorem do Kalnej.

Cena bardzo atrakcyjna tylko dla nas - 1590 zł. + 425 $ (razem ok. 3 tys. zł.)zawiera:
- bilety lotnicze z Polski do Tel Avivu i z powrotem
- 7 noclegów w hotelach 4* ( wysoki standard)
- 7 śniadań i 7 obiadokolacji (stół szwedzki)
- przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Izraela;
- opiekę polskiego przewodnika;
- opłaty wstępów wg programu oraz rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,
wjazd taksówkami na Górę Tabor
- ubezpieczenie NW  i KL;

Przy zapisie przelewamy na konto 1000 zł. Bank PKO SA nr konta: 17124020891111001010858483, Kazimierz Hanzlik, 44-268 Jastrzębie Zdrój, 3-go Maja 124c. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Kalnej w niedzielę 21 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00, gdzie dopłacamy 590 zł. oraz 125 $. Resztę dopłacamy w Izraelu. Cena może być trochę niższa przy obniżeniu standardów hoteli. Na spotkaniu zadecydujemy ! Koszt naszej pielgrzymki jest tańszy prawie o 500 zł. w porównaniu z biurami. Do wjazdu na teren Izraela niezbędny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu.  Wiadomości i zapisy :  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PIELGRZYMKA  DO MEDUGORJE - 05.09 - 13.09. 2015 r. - 980 zł. Zapisanych jest już 99 osób ! Z powodu wielu chętnych i atrakcyjnej ceny pojadą dwa autokary. Zapisy proszę potwierdzić wpłatą 500 zł. Dnia 31 maja  w Kalnej, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie organizacyjne z dopłatą 480 zł. Przy zapisie proszę podawać: imię, nazwisko,  pesel oraz adres.

1. DZIEŃ - sobota, 5 września -  Msza św. w Kalnej o godz. 18.00 i wyjazd do MEDUGORJE

2. DZIEŃ - niedziela, 6 września - Przyjazd ok. godz. 10.00 do  Chorwackiego Lourdes – Msza św. Kąpiel na Makarskiej Riwierze. 16.00 - przybycie do hotelu w MEDUGORJE, obiadokolacja nocleg.

3. DZIEŃ - poniedziałek, 7 września - Śniadanie. Pobyt i Msza Święta w MEDUGORJE, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ - wtorek, 8 września -  Śniadanie, zwiedzanie  MEDUGORJE z przewodnikiem. Przejazd na miejsce  objawień - PODBRDO, wychodząc - Droga Krzyżowa.  Msza Święta, kolacja i nocleg.

5.DZIEŃ - środa, 9  września - Msza Święta w MEDUGORJE. Po śniadaniu wyjazd na wodospady Kravica.   Kąpiel  i powrót na  obiadokolację.

6.DZIEŃ - czwartek, 10 września - Śniadanie. Pobyt i Msza Święta w MEDUGORJE, kolacja i nocleg.

7.DZIEŃ - piątek, 11 września Śniadanie. Pobyt i Msza Święta w MEDUGORJE, kolacja i nocleg ( możliwość wyjazdu na kąpiel nad Adriatykiem).

8.DZIEŃ  - sobota, 12 września - Śniadanie. Przejazd do MOSTARU - spacer po mieście. Przejazd do Sanktuarium NAJŚWIĘTSZEJ KRWI CHRYSTUSOWEJ w LUDBREGU.  Wyjazd do Polski ok. godz. 19.00

9.DZIEŃ - niedziela, 13 września -  przyjazd do Kalnej ok. godz. 6.00

Koszt pielgrzymki wynosi 980 zł  i zawiera :

 • transport klimatyzowanym autokarem –wc, dvd, barek
 • opłata dróg i parkingów
 • opłaty przewodników
 • opieka księdza na całej trasie
 • 6 noclegów w 3 i 4 * hotelach blisko Sanktuarium
 • 6 śniadań i obiadokolacji
 • ubezpieczenie uczestników pielgrzymki
 • śpiewnik i oznakowanie grupy
 • opłaty wszystkich wstępów
Gruzja i Armenia - brak wolnych miejsc ! Spotkanie organizacyjne odbędzie się w ostatnią niedzielę kwietnia (26.04.), po Mszy św. o godz. 11.00. Wtedy dopłacamy resztę kwoty i podajemy nr paszportu.
Wiedeń i Mariazell- od 24-26.07.2015 r. koszt 150 zł.( przy zapisie) + 50 Euro ( w autokarze)- brak wolnych miejsc !Wpłata 150 zł. do końca lutego jest potwierdzeniem zapisu !

Drodzy młodzi małżonkowie! Chcemy zaproponować Wam niezwykłą, niepowtarzalną podróż poślubna do Rzymu, której punktem kulminacyjnym będzie Audiencja z Papieżem Franciszkiem. Jest to nietuzinkowy wyjazd bo możecie go przeżyć jedynie w okresie pierwszych sześciu miesięcy od zawarcia sakramentu małżeństwa. Możemy zapewnić Was, że w tym czasie w Waszych sercach ponownie zagoszczą emocje przywołujące wspomnienia z dnia Waszego ślubu. Jednym słowem będzie to czas owocny dla ducha i ciała... :) W strojach ślubnych będziecie spacerować po wiecznym mieście a wszystko po to by przeżycia te utrwalić w sesji zdjęciowej. Czas zapisany w albumie przywoła wspomnienia ... a wieczorem... zaprosimy Was na romantyczną kolację przy dźwiękach włoskiej muzyki. Więcej szczegółów na stronie http://www.podrozposlubnamarzen.pl/


 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Cytaty Wielkich ludzi

Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo przemienia się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm!

- Jan Paweł II