image image image
Parafia w Kalnej

Wszystkie grupy przyjęły Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela. Odtąd On rządzi całą wspólnotą.

Czytaj więcej
Janie Pawle II pamiętamy

W środę 2 kwietnia 2014 roku przypadła 9 rocznica odejścia do Domu Ojca Błogosławionego Jana Pawła II.

Zobacz więcej
Parafia pw. św. Antoniego

Kalna, należy do dekanatu łodygowickiego
w diecezji bielsko-żywieckiej.

Czytaj więcej
Niedziela, 30 sierpnia 2015 roku        

Dla pielgrzymów

Pielgrzymka na koniec świata, 21 dni - Australia oraz Nowa Zelandia ( 18.01. - 07.02.2016 r.). Zapisanych jest obecnie 47 osób. Oferta specjalna tylko dla nas - 20% taniej. Zapisy do końca września. Plan do odebrania w Kalnej, albo może być przesłany osobom, które sobie tego życzą. Program został jeszcze zmodyfikowany i dochodzi przelot na północ Australii do Cairns, aby zobaczyć najpiękniejszą, największą i najbardziej znaną na świecie rafę koralową.

Zakończyła się nasza pierwsza niezwykła pielgrzymka do Gruzji i Armenii - kolebki chrześcijaństwa. Dziękuję całej grupie, która tak pięknie otworzyła się na moc Ducha Świętego, przeżywając 12 dniowe rekolekcje. Niech Bóg dalej nam błogosławi pozwalając doświadczać Swojej obecności  w różnych zakątkach świata. Następna odbędzie się w 2016 roku od 19 września, gdzie będą trwały zbiory winogron i granatów.

PIELGRZYMKA  DO MEDUGORJE - 05.09 - 13.09. 2015 r. Zwolniło się 1 miejsce. Proszę dzwonić: 502687866. Proszę zabrać ze sobą telefon ze słuchawką, albo małe radio ze słuchawką, aby słuchać po polski nabożeństw. Można też zabrać kąpielówki, bo przewidziane są też kąpiele.

1. DZIEŃ - sobota, 5 września -  Msza św. w Kalnej o godz. 18.00 i wyjazd do MEDUGORJE

2. DZIEŃ - niedziela, 6 września - Przyjazd ok. godz. 10.00 do  Chorwackiego Lourdes – Msza św. bKąpiel na Makarskiej Riwierze. 16.00 - przybycie do hotelu w MEDUGORJE,  obiadokolacja nocleg.

3. DZIEŃ - poniedziałek, 7 września - Śniadanie. Pobyt i Msza Święta w MEDUGORJE, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ - wtorek, 8 września -  Śniadanie, zwiedzanie  MEDUGORJE z przewodnikiem. Przejazd na miejsce  objawień - PODBRDO. Msza Święta, kolacja i nocleg.

5.DZIEŃ - środa, 9  września - Msza Święta w MEDUGORJE. Po śniadaniu wyjazd na wodospady Kravica.  Kąpiel  i powrót na  obiadokolację.

6.DZIEŃ - czwartek, 10 września - Śniadanie. Pobyt i Msza Święta w MEDUGORJE, kolacja i nocleg.

7.DZIEŃ -  piątek, 11 września Śniadanie. Krizevac wychodząc - Droga Krzyżowa. Pobyt i Msza Święta w MEDUGORJE, kolacja i nocleg

8.DZIEŃ  -  sobota, 12 września - Śniadanie. Przejazd do MOSTARU - spacer po mieście. Przejazd do Sanktuarium NAJŚWIĘTSZEJ KRWI CHRYSTUSOWEJ w LUDBREGU.  Wyjazd do Polski ok. godz. 19.00

9.DZIEŃ - niedziela, 13 września -  przyjazd do Kalnej ok. godz. 6.00

Koszt pielgrzymki wynosi 980 zł  i zawiera :

 • transport klimatyzowanym autokarem –wc, dvd, barek
 • opłata dróg i parkingów
 • opłaty przewodników
 • opieka księdza na całej trasie
 • 6 noclegów
 • 6 śniadań i obiadokolacji
 • ubezpieczenie uczestników pielgrzymki
 • śpiewnik i oznakowanie grupy
 • opłaty wszystkich wstępów

Ziemia Święta  od soboty 24.10 do soboty 31.10. 2015 r. Brak wolnych miejsc ! Proszę przesyłać dane : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Bank PKO SA nr konta:  17 1240 2089 1111 0010 1085 8483  Kazimierz Hanzlik, 44-268 Jastrzębie Zdrój, 3-go Maja 124c.

Drodzy młodzi małżonkowie! Chcemy zaproponować Wam niezwykłą, niepowtarzalną podróż poślubna do Rzymu, której punktem kulminacyjnym będzie Audiencja z Papieżem Franciszkiem. Jest to nietuzinkowy wyjazd bo możecie go przeżyć jedynie w okresie pierwszych sześciu miesięcy od zawarcia sakramentu małżeństwa. Możemy zapewnić Was, że w tym czasie w Waszych sercach ponownie zagoszczą emocje przywołujące wspomnienia z dnia Waszego ślubu. Jednym słowem będzie to czas owocny dla ducha i ciała... :) W strojach ślubnych będziecie spacerować po wiecznym mieście a wszystko po to by przeżycia te utrwalić w sesji zdjęciowej. Czas zapisany w albumie przywoła wspomnienia ... a wieczorem... zaprosimy Was na romantyczną kolację przy dźwiękach włoskiej muzyki. Więcej szczegółów na stronie http://www.podrozposlubnamarzen.pl/


 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Cytaty Wielkich ludzi

Nie trzeba innych ciągle ganić, karcić, wytykać. Należy zawsze odwoływać się do wartości, które są w każdym człowieku, chociażby ten człowiek był najbardziej sponiewierany i zniszczony.

- Stefan Kardynał Wyszyński