image image image
Parafia w Kalnej

Wszystkie grupy przyjęły Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela. Odtąd On rządzi całą wspólnotą.

Czytaj więcej
Janie Pawle II pamiętamy

W środę 2 kwietnia 2014 roku przypadła 9 rocznica odejścia do Domu Ojca Błogosławionego Jana Pawła II.

Zobacz więcej
Parafia pw. św. Antoniego

Kalna, należy do dekanatu łodygowickiego
w diecezji bielsko-żywieckiej.

Czytaj więcej
Niedziela, 19 kwietnia 2015 roku        Trzecia Niedziela Wielkanocna

Dla pielgrzymów

ZIEMIA ŚWIĘTA  od soboty 24.10 do soboty 31.10. 2015 r. Brak wolnych miejsc ! Proszę zapisy potwierdzać wpłatą zaliczki. (można wpisywać się listę rezerwową )

1 dzień - wyjazd z  Parafii św. Antoniego w Kalnej, transfer na lotnisko -  przelot do  Tel Avivu, CEZAREA NADMORSKA – akwedukt i starożytne miasto z czasów Heroda, HAJFA – wyjazd na Górę Karmel - grota proroka Eliasza oraz ogrody Bahaitów. Przejazd do NAZARETU obiadokolacja i o godz. 20.30 udział w procesji światła. Nocleg w hotelu.

2 dzień - śniadanie, NAZARET m.in. Bazylika Zwiastowania, Studnia Maryi, Kościół św. Józefa, KANA GALILEJSKA miejsce pierwszego cudu Jezusa, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i otrzymanie Certyfikatu. GÓRA TABOR - Bazylika Przemienienia Pańskiego, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień - śniadanie, TYBERIADA i miejsca wokół Jeziora Tyberiadzkiego związane z działalnością Chrystusa,  GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, KAFARNAUM (m.in. dom św. Piotra i synagoga, w której nauczał P. Jezus), TABGHA -  miejsce  cudownego rozmnożenia chleba i kościół Prymatu. Rejs łodzią po jeziorze, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień - śniadanie, przejazd Doliną Jordanu do JERYCHA - najstarszego i najniżej położonego miasta świata, widok  na Górę Kuszenia , sykomora Zacheusza, miejsce chrztu Jezusa w  rzece Jordan. QUMRAN miejsce odnalezienia zwojów Pisma Św. Wypoczynek nad Morzem Martwym, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień - śniadanie, BETLEJEM Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. EIN KAREMKościół Nawiedzenia i Kościół Jana  Chrzciciela, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień - śniadanie, BETFAGE – miejsce, gdzie Jezus wsiadał na osiołka w Niedzielę Palmową, BETANIA – miejsce, gdzie Jezus wskrzesił Łazarza, GÓRA OLIWNA – Kaplica Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Bazylika Konania i Ogród Oliwny, Syjon Chrześcijański: Kościół Św. Piotra na Galikancie, Wieczernik i Kościół Zaśnięcia NMP, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień - śniadanie, JEROZOLIMA – Stare Miasto: Plac Świątynny, Ściana Płaczu, Kościół Św. Anny, Droga Krzyżowa i Bazylika Grobu Pańskiego, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień - śniadanie, EMMAUS – miejsce spotkania Zmartwychwstałego Chrystusa z Uczniami, przejazd na lotnisko w Tel Avivie, powrót późnym wieczorem do Kalnej.

Cena bardzo atrakcyjna tylko dla nas - 1590 zł. + 425 $ (razem ok. 3 tys. zł.)zawiera:
- bilety lotnicze z Polski do Tel Avivu i z powrotem
- 7 noclegów w hotelach 4 * ( wysoki standard)
- 7 śniadań i 7 obiadokolacji (stół szwedzki)
- przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Izraela;
- opiekę polskiego przewodnika;
- opłaty wstępów wg programu oraz rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,
wjazd taksówkami na Górę Tabor
- ubezpieczenie NW  i KL;

Dodatkowo płacimy przejazd na lotnisko i z powrotem. Napiwki dla kierowców, przewodników i obsługi hotelowej w sumie - 48 $. Urządzenie Tour Guide na wszystkie dni - 10 $

Przy zapisie przelewamy na konto 1000 zł. Bank PKO SA nr konta:  17 1240 2089 1111 0010 1085 8483  Kazimierz Hanzlik, 44-268 Jastrzębie Zdrój, 3-go Maja 124c. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Kalnej w niedzielę 21 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00, gdzie dopłacamy 590 zł. oraz 125 $. Resztę dopłacamy w Izraelu. Cena może być jeszcze trochę niższa przy obniżeniu standardów hoteli. Na spotkaniu zadecydujemy! Koszt naszej pielgrzymki jest tańszy ponad 500 zł. w porównaniu z biurami. Do wjazdu na teren Izraela niezbędny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu. Wiadomości i zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PIELGRZYMKA  DO MEDUGORJE - 05.09 - 13.09. 2015 r. - 980 zł.

Zapisy proszę potwierdzić do końca marca wpłatą 500 zł. Dnia 31 maja  w Kalnej, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie organizacyjne z dopłatą 480 zł. Przy zapisie proszę podawać: imię, nazwisko,  pesel oraz adres. Gruzja i Armenia - brak wolnych miejsc ! Spotkanie organizacyjne odbędzie się w ostatnią niedzielę kwietnia (26.04.), po Mszy św. o godz. 11.00. Wtedy dopłacamy resztę kwoty i podajemy nr paszportu. Wiedeń i Mariazell- od 24-26.07.2015 r. koszt 150 zł.( przy zapisie) + 50 Euro ( w autokarze)- brak wolnych miejsc !Wpłata 150 zł. do końca lutego jest potwierdzeniem zapisu !

Drodzy młodzi małżonkowie! Chcemy zaproponować Wam niezwykłą, niepowtarzalną podróż poślubna do Rzymu, której punktem kulminacyjnym będzie Audiencja z Papieżem Franciszkiem. Jest to nietuzinkowy wyjazd bo możecie go przeżyć jedynie w okresie pierwszych sześciu miesięcy od zawarcia sakramentu małżeństwa. Możemy zapewnić Was, że w tym czasie w Waszych sercach ponownie zagoszczą emocje przywołujące wspomnienia z dnia Waszego ślubu. Jednym słowem będzie to czas owocny dla ducha i ciała... :) W strojach ślubnych będziecie spacerować po wiecznym mieście a wszystko po to by przeżycia te utrwalić w sesji zdjęciowej. Czas zapisany w albumie przywoła wspomnienia ... a wieczorem... zaprosimy Was na romantyczną kolację przy dźwiękach włoskiej muzyki. Więcej szczegółów na stronie http://www.podrozposlubnamarzen.pl/


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Cytaty Wielkich ludzi

Choćbyś przegrał całkowicie, zbierz się, zgarnij, zacznij od nowa! Spróbuj budować na tym, co w tobie jest z Boga.

- Stefan Kardynał Wyszyński